Skip to content

175 N Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1979

Last Sale Date
Feb 1, 2001

Property Information

Block2802
Lot24
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page28

Building Details

Building ClassR-PC
Description1S-CB-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.98

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$229,000
31%
Improvement Value:$505,800
69%
Total Assessment$734,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,396+0.7%
2024$23,242+5.0%
2023$22,140+2.9%
2022$21,508+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2501, Page 267

Property Built

Built

Year Built: 1979