Skip to content

319 W Peach StVineland, NJ 08360

Built 2008

Last Sale Price
$157,225
Last Sale Date
Aug 7, 2008

Property Information

Block2906
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page29

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,344
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,800
12%
Improvement Value:$123,400
88%
Total Assessment$140,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,464+0.7%
2024$4,435+5.0%
2023$4,224+2.9%
2022$4,104+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$157,225
DeedBook 4047, Page 3660

Property Built

Built

Year Built: 2008