Skip to content

340 N Fourth StVineland, NJ 08360

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 2, 2015

Property Information

Block2906
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page29

Building Details

Building Class16
Description2S-F-X
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,184
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,900
19%
Improvement Value:$98,700
81%
Total Assessment$121,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,872+0.7%
2024$3,846+5.0%
2023$3,664+2.9%
2022$3,559+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900