Skip to content

327 W Plum StVineland, NJ 08360

Built 1977

Last Sale Price
$66,710
Last Sale Date
Apr 3, 2000

Property Information

Block2914
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page29

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,008
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,700
17%
Improvement Value:$86,900
83%
Total Assessment$104,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,330+0.6%
2024$3,309+5.0%
2023$3,152+2.9%
2022$3,062+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$66,710
DeedBook 2425, Page 239

Property Built

Built

Year Built: 1977