Skip to content

110 N Third StVineland, NJ 08360

Built 1977

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Jul 30, 2004

Property Information

Block2915
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page29

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,008
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,800
15%
Improvement Value:$98,100
85%
Total Assessment$114,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,658+0.7%
2024$3,634+5.0%
2023$3,462+2.9%
2022$3,363+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 2759, Page 289

Property Built

Built

Year Built: 1977