Skip to content

628 E Landis AveVineland, NJ 08360

Built 1940
Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2000

Property Information

Block3020
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page30

Building Details

Building ClassR-LMS
Description2S-B-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$796-49.7%
2024$1,582+5.0%
2023$1,507+2.9%
2022$1,464+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940