Skip to content

3 Victory AveVineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
May 5, 2021

Property Information

Block3113
Lot16
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page0031

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,696
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$825+0.7%
2024$819+5.0%
2023$780+2.9%
2022$758+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$185,000
Sq Ft2,696DeedBook 4210, Page 1093Recorded5/28/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel