Skip to content

7 N Lincoln AveVineland, NJ 08361

Built 1997
Commercial

Last Sale Price
$412,000
Last Sale Date
Apr 6, 1999

Property Information

Block3303
Lot19
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,700
40%
Improvement Value:$206,600
60%
Total Assessment$343,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,931+0.7%
2024$10,859+5.0%
2023$10,344+2.9%
2022$10,048+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$412,000
DeedBook 2357, Page 118

Property Built

Built

Year Built: 1997