Skip to content

2466 E Chestnut Ave(Unit C2A)Vineland, NJ 08361

Built 1996
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 9, 2015

Property Information

Block4405
Lot3203
QualifierC2A

Sq Footage---
Acreage2.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,000
24%
Improvement Value:$285,000
76%
Total Assessment$375,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,940+0.7%
2024$11,861-3.8%
2023$12,329+155.3%
2022$4,830+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1996