Skip to content

2057 W Landis AveVineland, NJ 08360

Built 1951
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 15, 2023

Property Information

Block3402
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page34

Building Details

Building Class---
Description1S-F
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,800
58%
Improvement Value:$49,500
42%
Total Assessment$118,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,767+0.7%
2024$3,742+5.0%
2023$3,564+2.9%
2022$3,463+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 2777, Page 310

Property Built

Built

Year Built: 1951