Skip to content

64 Holly Hill TerVineland, NJ 08360

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 8, 1990

Property Information

Block3701
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page37

Building Details

Building Class16
Description1S-F- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,344
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,900
16%
Improvement Value:$132,700
84%
Total Assessment$158,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,050+0.7%
2024$5,017+5.0%
2023$4,779+2.9%
2022$4,642+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954