Skip to content

111 W Quince StVineland, NJ 08360

Built 1936

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 27, 2060

Property Information

Block3909
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page39

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,188
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,900
16%
Improvement Value:$80,400
84%
Total Assessment$95,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,034+0.7%
2024$3,014+5.0%
2023$2,871+2.9%
2022$2,789+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 938, Page 32

Property Built

Built

Year Built: 1936