Skip to content

628 E Montrose StVineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 19, 2000

Property Information

Block4010
Lot16
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page40

Building Details

Building ClassR-R
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$589+0.7%
2024$585+5.0%
2023$557+2.9%
2022$542+1.4%
Property History

No events match the selected filters.