Skip to content

3807 N Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1948

Last Sale Date
Sep 4, 2045

Property Information

Block401
Lot95
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page4

Building Details

Building Class16
Description1S-F-3UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,720
Acreage1.84

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,900
19%
Improvement Value:$132,800
81%
Total Assessment$163,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,212+0.7%
2024$5,178+5.0%
2023$4,932+2.9%
2022$4,792+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948