Skip to content

702 E Quince StVineland, NJ 08360

Built 1929

Last Sale Date
Oct 28, 2019

Property Information

Block4106
Lot16
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page41

Building Details

Building ClassR-R
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$21,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$609-87.6%
2020$4,919+5.3%
2019$4,673+3.6%
2018$4,508+3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4186, Page 4022

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 1646, Page 26

Property Built

Built

Year Built: 1929