Skip to content

507 E Quince StVineland, NJ 08360

Last Sale Date
Jun 1, 2049

Property Information

Block4109
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page41

Building Details

Building ClassR-R
Description1S-S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$18,000
15%
Improvement Value:$101,500
85%
Total Assessment$119,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,805+0.7%
2024$3,780+5.0%
2023$3,601+2.9%
2022$3,498+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$50,000

From:

To:

DeedBook 4127, Page 495Recorded4/2/2015