Skip to content

1029 E Landis AveVineland, NJ 08360

Last Sale Date
Jul 10, 2061

Property Information

Block4204
Lot1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class---
Description2S-B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.81

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,100
6%
Improvement Value:$552,900
94%
Total Assessment$591,000

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$550,000

From:

To:

DeedBook 4163, Page 6923Recorded2/23/2018

Also conveyed in this deed

1 parcel