Skip to content

67 Columbia AveVineland, NJ 08360

Built 1922

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 7, 1984

Property Information

Block4214
Lot31
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description1S-S- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,092
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,300
23%
Improvement Value:$88,100
77%
Total Assessment$114,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,643+0.7%
2024$3,618+5.0%
2023$3,447+2.9%
2022$3,348+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1922