Skip to content

2610 School LnVineland, NJ 08361

Built 1975

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Mar 30, 1998

Property Information

Block4404
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,689
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,500
23%
Improvement Value:$125,500
77%
Total Assessment$163,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,190+0.7%
2024$5,156+5.0%
2023$4,911+2.9%
2022$4,771+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 2288, Page 105

Property Built

Built

Year Built: 1975