Skip to content

1698 Jackson DrVineland, NJ 08360

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 16, 2005

Property Information

Block4701
Lot33
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page47

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,056
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,500
20%
Improvement Value:$83,400
80%
Total Assessment$104,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,090+0.7%
2024$3,068+5.4%
2023$2,911+3.2%
2022$2,820+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971