Skip to content

903 Bradford DrVineland, NJ 08360

Built 1972

Last Sale Date
Dec 10, 2021

Property Information

Block4703
Lot64
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page47

Building Details

Building Class16
Description1S-F-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,422
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,600
18%
Improvement Value:$97,600
82%
Total Assessment$119,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,545+0.7%
2024$3,520+5.4%
2023$3,342+3.2%
2022$3,239+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1206, Page 729

Property Built

Built

Year Built: 1972