Skip to content

764 E Earl DrVineland, NJ 08360

Built 1973

Last Sale Price
$23,400
Last Sale Date
Aug 10, 1973

Property Information

Block4803
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page48

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,056
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,200
22%
Improvement Value:$98,700
78%
Total Assessment$126,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,791+0.7%
2024$3,764+5.3%
2023$3,574+3.2%
2022$3,464+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$23,400
DeedBook 1212, Page 805

Property Built

Built

Year Built: 1973