Skip to content

734 S Third StVineland, NJ 08360

Built 1966
Public Property

Last Sale Price
$63,372
Last Sale Date
Apr 21, 1986

Property Information

Block4805
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page48

Building Details

Building Class16
Description1S-F-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,118
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,100
24%
Improvement Value:$84,800
76%
Total Assessment$111,900

Sale
$63,372
DeedBook 1600, Page 195

Property Built

Built

Year Built: 1966