Skip to content

714 S Seventh StVineland, NJ 08360

Built 1920
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 2026

Property Information

Block4902
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page49

Building Details

Building Class---
Description1S-S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,600
7%
Improvement Value:$487,800
93%
Total Assessment$522,400

Built

Year Built: 1920