Skip to content

1037 E Chestnut AveVineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block5004
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page50

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$296+0.6%
2024$294+5.0%
2023$280+2.9%
2022$272+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 4060, Page 1027