Skip to content

719 S Myrtle StVineland, NJ 08360

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 1, 1998

Property Information

Block5009
Lot1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page50

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,345
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,100
16%
Improvement Value:$150,400
84%
Total Assessment$179,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,715+0.7%
2024$5,678+5.0%
2023$5,408+2.9%
2022$5,254+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962