Skip to content

1932 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 2003

Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Dec 22, 2000

Property Information

Block5209
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage4,814
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,500
12%
Improvement Value:$392,400
88%
Total Assessment$445,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,197+0.7%
2024$14,104+5.0%
2023$13,435+2.9%
2022$13,051+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 2481, Page 274