Skip to content

1903 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1979
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 2, 2025

Property Information

Block5701
Lot47
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page57

Building Details

Building Class---
Description1S-F-A- -,2
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.98

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$108,600
43%
Improvement Value:$146,700
57%
Total Assessment$255,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,129+0.7%
2024$8,075+5.0%
2023$7,692+2.9%
2022$7,473+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 2547, Page 296

Property Built

Built

Year Built: 1979