Skip to content

1454 S Myrtle StVineland, NJ 08360

Built 1956

Last Sale Date
Sep 30, 2055

Property Information

Block5804
Lot110
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page58

Building Details

Building Class16
Description1S-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,120
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,000
20%
Improvement Value:$127,200
80%
Total Assessment$159,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,069+0.7%
2024$5,036+5.0%
2023$4,797+2.9%
2022$4,660+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956