Skip to content

1766 E Elmer RdVineland, NJ 08361

Built 1950

Last Sale Date
Jul 22, 2054

Property Information

Block5901
Lot84
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page59

Building Details

Building Class16
Description1S-B- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,288
Acreage1.47

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,600
34%
Improvement Value:$97,700
66%
Total Assessment$147,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,440+0.7%
2024$4,409+5.3%
2023$4,188+3.1%
2022$4,061+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950