Skip to content

101 W Elmer RdVineland, NJ 08360

Built 2003
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 21, 2003

Property Information

Block6102
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$382,900
45%
Improvement Value:$467,100
55%
Total Assessment$850,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$27,064+0.7%
2024$26,886+5.0%
2023$25,611+2.9%
2022$24,880+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2003