Skip to content

2881 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Commercial

Last Sale Price
$357,000
Last Sale Date
Jun 8, 2012

Property Information

Block7002
Lot50
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page70

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$346,000
42%
Improvement Value:$479,000
58%
Total Assessment$825,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,268+0.7%
2024$26,095+5.0%
2023$24,857+2.9%
2022$24,148-20.6%
Property History

Property Sale

Sale
$357,000
DeedBook 4093, Page 2355