Skip to content

2350 Delmar AveVineland, NJ 08360

Built 2008

Last Sale Price
$301,056
Last Sale Date
Dec 19, 2007

Property Information

Block6106
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,688
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
16%
Improvement Value:$202,000
84%
Total Assessment$239,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,635+0.7%
2024$7,585+5.0%
2023$7,225+2.9%
2022$7,019+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$301,056

From:

To:

DeedBook 4037, Page 142NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded12/24/2007