Skip to content

2366 Delmar AveVineland, NJ 08360

Built 2010

Owner
---
Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Jul 3, 2025

Property Information

Block6106
Lot7
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,124
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,800
16%
Improvement Value:$199,400
84%
Total Assessment$237,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,552+0.7%
2024$7,503+5.0%
2023$7,147+2.9%
2022$6,943+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$400,000
Sq Ft3,124DeedBook 4272, Page 5455Recorded7/10/2025

Property Built

Built

Year Built: 2010

Property Sale

Sale
$236,000
DeedBook 4063, Page 3643