Skip to content

2330 Jeremy CtVineland, NJ 08361

Built 1997

Last Sale Price
$129,900
Last Sale Date
Sep 30, 1997

Property Information

Block6301
Lot70
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page63

Building Details

Building Class16
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,675
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,900
22%
Improvement Value:$144,600
78%
Total Assessment$185,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,906+0.7%
2024$5,867+5.0%
2023$5,589+2.9%
2022$5,430+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$129,900
DeedBook 2261, Page 334

Property Built

Built

Year Built: 1997