Skip to content

1507 Garry AveVineland, NJ 08361

Built 1960

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Jun 25, 1999

Property Information

Block6302
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,758
Acreage0.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,600
20%
Improvement Value:$167,700
80%
Total Assessment$210,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,696+0.7%
2024$6,652+5.0%
2023$6,336+2.9%
2022$6,155+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 2370, Page 214

Property Built

Built

Year Built: 1960