Skip to content

2420 Graiff'S WayVineland, NJ 08361

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2012

Property Information

Block6402
Lot102
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,618
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,600
25%
Improvement Value:$155,200
75%
Total Assessment$206,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,585+0.7%
2024$6,541+5.0%
2023$6,231+2.9%
2022$6,053+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$224,890
DeedBook 4045, Page 9736

Property Built

Built

Year Built: 2008