Skip to content

2250 Sonny'S TrailVineland, NJ 08361

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 23, 2015

Property Information

Block6402
Lot107
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,662
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,300
24%
Improvement Value:$159,200
76%
Total Assessment$209,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,670+0.7%
2024$6,626+5.0%
2023$6,312+2.9%
2022$6,132+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$249,106
DeedBook 4031, Page 772

Property Built

Built

Year Built: 2007