Skip to content

3009 Woodstock CtVineland, NJ 08361

Built 2000

Last Sale Price
$27,000
Last Sale Date
Jan 30, 1998

Property Information

Block6402
Lot48
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,657
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,300
15%
Improvement Value:$225,900
85%
Total Assessment$266,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,476+0.7%
2024$8,420+5.0%
2023$8,021+2.9%
2022$7,792+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

Sale
$27,000
DeedBook 2279, Page 38