Skip to content

3299 Wren StVineland, NJ 08361

Built 1973

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Sep 15, 1995

Property Information

Block6409
Lot28
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,340
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,100
23%
Improvement Value:$136,500
77%
Total Assessment$176,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,623+0.7%
2024$5,586+5.0%
2023$5,321+2.9%
2022$5,169+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 2138, Page 143

Property Built

Built

Year Built: 1973