Skip to content

2529 Bayberry LnVineland, NJ 08361

Built 2000

Last Sale Price
$132,940
Last Sale Date
Aug 28, 2000

Property Information

Block6411
Lot48
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,364
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,300
28%
Improvement Value:$131,800
72%
Total Assessment$182,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,798+0.7%
2024$5,760+5.0%
2023$5,487+2.9%
2022$5,330+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$132,940
DeedBook 2458, Page 67

Property Built

Built

Year Built: 2000