Skip to content

3773 Brookhaven DrVineland, NJ 08361

Built 1971

Owner
---
Last Sale Price
$342,500
Last Sale Date
Dec 30, 2025

Property Information

Block6503
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,644
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,900
25%
Improvement Value:$98,600
75%
Total Assessment$131,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,187+0.7%
2024$4,159+5.0%
2023$3,962+2.9%
2022$3,849+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$342,500
Sq Ft1,644DeedBook 4279, Page 9705Recorded1/8/2026

Property Sale

Sale
$33,500
DeedBook 1221, Page 387

Property Built

Built

Year Built: 1971