Skip to content

2810 Panther RdVineland, NJ 08361

Built 1926

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 19, 2009

Property Information

Block6503
Lot55
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description1S-F-1UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,540
Acreage0.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,700
21%
Improvement Value:$124,600
79%
Total Assessment$157,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,008+0.7%
2024$4,975+5.0%
2023$4,739+2.9%
2022$4,604+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 2216, Page 324

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 1794, Page 43

Property Sale

Sale
$39,000
DeedBook 1502, Page 191

Property Built

Built

Year Built: 1926