Skip to content

2607 Bartholomew DrVineland, NJ 08361

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 15, 1985

Property Information

Block6504
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description1S-F-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,417
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,000
27%
Improvement Value:$88,500
73%
Total Assessment$121,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,869+0.7%
2024$3,843+5.0%
2023$3,661+2.9%
2022$3,556+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971