Skip to content

2654 Perna LnVineland, NJ 08361

Built 1987

Last Sale Price
$104,000
Last Sale Date
Sep 30, 1998

Property Information

Block6901
Lot139
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,775
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,800
19%
Improvement Value:$173,400
81%
Total Assessment$213,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,788+0.7%
2024$6,744+5.0%
2023$6,424+2.9%
2022$6,240+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$104,000
DeedBook 2335, Page 179

Property Built

Built

Year Built: 1987