Skip to content

2600 Valhalla RdVineland, NJ 08361

Built 2007

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 31, 2010

Property Information

Block6901
Lot32
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,254
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,800
14%
Improvement Value:$334,800
86%
Total Assessment$388,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,373+0.7%
2024$12,291+5.0%
2023$11,709+2.9%
2022$11,374+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$426,464
DeedBook 4028, Page 1452

Property Built

Built

Year Built: 2007