Skip to content

2913 London LnVineland, NJ 08361

Built 1968

Last Sale Price
$154,000
Last Sale Date
Oct 22, 2012

Property Information

Block6904
Lot3
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description1S-F-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,583
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,000
20%
Improvement Value:$92,500
80%
Total Assessment$115,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,678+0.7%
2024$3,653+5.0%
2023$3,480+2.9%
2022$3,381+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$154,000
DeedBook 4097, Page 6763

Property Sale

Sale
$183,000
DeedBook 4021, Page 4561

Property Built

Built

Year Built: 1968