Skip to content

1051 W Sherman Ave(Unit C3B)Vineland, NJ 08360

Built 2006
Commercial

Last Sale Price
$997,500
Last Sale Date
Mar 28, 2017

Property Information

Block7001
Lot806
QualifierC3B

Zoning---
Sq Footage5,723
Acreage10

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,300
26%
Improvement Value:$569,200
74%
Total Assessment$769,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,501+0.7%
2024$24,339+5.0%
2023$23,185+2.9%
2022$22,523+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$997,500

From:

To:

Sq Ft5,723DeedBook 4151, Page 7979Recorded4/4/2017

Property Built

Built

Year Built: 2006