Skip to content

945 W Arbor AveVineland, NJ 08360

Last Sale Date
Feb 2, 2067

Property Information

Block701
Lot7
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.98

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$40,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$3,694+35.3%
2007$2,731+13.2%
2006$2,413+2.0%
2005$2,365+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 2867, Page 301