Skip to content

3821 Panther RdVineland, NJ 08361

Built 1994

Last Sale Price
$148,925
Last Sale Date
Oct 28, 1994

Property Information

Block7303
Lot28
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,776
Acreage1.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,600
23%
Improvement Value:$162,200
77%
Total Assessment$210,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,712+0.7%
2024$6,668+5.0%
2023$6,351+2.9%
2022$6,170+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$148,925
DeedBook 2082, Page 259

Property Built

Built

Year Built: 1994